pondělí 21. dubna 2008

Image Prompt - Filtrování na základě mapových podkladů

Kromě klasických možností dynamického filtrování reportů (Column Prompt, Dashboard Prompt) je v Answers k dispozici možnost definovat filtrovanou hodnotu kliknutím na určitou oblast obrázku. Možnost využití se nabízí především u geograficky orientovaných informací – např. uživatel si vybere určitý region, jehož data chce analyzovat.


Jak na to?
V záložce „Prompts“ zvolte Create Prompts – Image Prompt. Zadejte jméno souboru s obrázkem, ten musí být uložen v adresáři /analytics na webovém serveru (obvykle $BI_HOME\oc4j_bi\j2ee\home\applications\analytics\analytics\ ). Nejdůležitější věcí je potom definovat jednotlivé aktivní oblasti obrázku. Pro vytvoření dotazu používá Answers standardní funkcionalitu HTML tagu "map". Definice 3 regionů může vypadat např. takto:


V atributu coords jsou po dvojicích zadány pixelové souřadnice definovaného mnohoúhelníku. Pro jejich určení použijte nejlépe některý z grafických nástrojů nebo HTML editorů.
Takto definovanou strukturu pak nakopírujeme do sekce HTML a pomocí odkazu „Extract Image Map from HTML“ se dostaneme do podrobnějšího formuláře, kde stačí doplnit:
Area title – popis, který se zobrazí při najetí myší na příslušný region.
Column – jméno filtrovaného sloupečku, včetně názvu složky.
Value – hodnota filtru.A pak už stačí jen otestovat výsledek pomocí


... a poté publikovat na BI Dashboards.


Příspěvek vytvořil a zaslal Jakub Genža - BI/DW konzultant společnosti Sophia Solutions. Jakube díky! (Prezentováno na 1. Oracle Czech BI/DW Experts Bootcampu v sekci Úlohy, které jsem vyřešil a chci se o ně podělit s ostatními).

Žádné komentáře: